Ugrás a tartalomhoz Lépj a menübe

A II. Kertész László emléktorna

2010.10.27

Immár a második év telik el azzal, hogy szeretett, barátunk, bírónk, "polgármesterünk" már nincs az élők sorában.

Szerencsére azonban sem a falubelijei, sem barátai nem hagyják veszni emlékét, így újra megrendezésre került a Kertész László emléktorna, Pusztaszeren.

Az idei évben a volt sógora, Túri Zoltán vállalta magára a szervezés csínját-bínját, több-kevesebb sikerrel;)

Az előzetesen betervezett 12 csapatból mindösszesen 7 gyűlt össze, ami a nap folyamán tovább csökkent, hiszen egy kisteleki csapat annyira megfogyatkozott, hogy kénytelenek voltak hazamenni.

Szóval a technikai információk után jöjjenek a mérkőzések.

Az első találkozónk a szinte teljes megye I-es csapattal felálló Vigadó csapata volt. Gyorsan és lendületesen kezdtek, tíz perc után mindjárt 2-0 volt oda. Ott valószínűleg el is hitték, hogy nyernek, de nem így lett, mert az utolsó 10 percben meg mi rugdostuk a gólokat, szám szerint 3-at, amivel nyertünk is 3-2-re.

A következő mérkőzésen a Fair Play csapatával játszottunk. A gólokat ott is az utolsó 10 percre hagytuk, így sima 3 gólos győzelmet arattunk, visszavágva az egy évvel korábbi, dőntőbeli vereségért.

Ezzel igazából le is tudtuk a nehéz mérkőzéseinket, a további csapatok (minden nagyképűség nélkül állítva) sétagalopp volt számunkra. Volt köztük 8-1 (Munkástelep ellen), 5-2 (Nagycsaládosok csapata) és 6-0 (Tóth Bt.).

Ezzel az előző évi második helyünket megfejelve első helyet sikerült elérnünk.

A torna gólkirálya a csapatunkból kikerülő Szakállas Gábor lett.